صفر تا صد توضیحات نصب چمن مصنوعی


مقدمه

چمن مصنوعی کفپوشی همانند موکت است که نسبت به دیگر کفپوش ها قابلیت های بسیاری در هوای آزاد دارد و میتوان در هر جا به راحتی استفاده نمود و نصب چندان دشواری نیز ندارد. چمن های مصنوعی در مهد کودک ها، پارک ها، مدارس، زمین های فوتبال و…. مورد استفاده قرار میگیرند.

زیر ساخت

  • چمن مصنوعی نسبت این که روی چه سطحی میخواهید استفاده کنید به دو نوع زیر ساخت تقسیم میشود. زیر ساخت سخت و زیر ساخت غیر سخت. زیر ساخت های سخت دارای آسفالت، موزائیک، بتون و هر سطح سخت دیگر است که به آسانی چمن مصنوعی روی آن ها نصب می شود و در این زیر سازی فقط باید سطح کا را تمیز و آماده کرد.
  • سطوح غیر سخت که شامل خاکهای دانه بندی شده و باغچه ها است، در اول باید سطح مورد نظر از عوفه و انواع گیاه پاک سازی شده و سپس از ماسه و شن دانه بندی شده استفاده کرد. بعد از ریختن شن و ماسه در زمین، محل نصب باید کوبیده شود و سپس زیر چمن لایه ای 250 گرمی ژئوتکسایل انداخت و محل را آماده نصب کرد.

صفر تا صد توضیحات نصب چمن مصنوعیاوورلب کاری

 به لب به اب کردن چمنها برای چسب کاری اوورلب گفته میشود که پس از برشکاری برای نصب که تکه ها یچمن در خاب همسو کنار هم قرار میگیرند گفنه می شود. ممکن است در این کار به خاطر برشکاری اولیه و کج شدن دو لبه در کنار هم قرار نگیرند که باید تکه های اضفی را برای قرار گرفتن دقیق  دولبه با کاتر بریده شوند.

چسب کاری

بعد از اوورلب خاک با چمن باید هم جهت باشند. بین دوبخش چمن نوار اتصالی به عرض 20 سانتی متر قرار داده شده و بعد با چسب مخصوص آغشته می شود. بعد چمن روی این نوار قرارگرفته و بعد از چسب کاری، چمن باید ثابت باشد تا چسب آن خشک شود.

پایان نصب

پس از این که تکه های چمن نسبت به اندازه گفته شده توسط مشتری به یکدیگر چسبانده شده اند، گوشه ها را به همان چسب بر روی زمین می چسبانیم که می توان همه دور چمن را بر روی سطح مورد نظر چسباند و یا نقاط مشخصی را روی سطح چسب کاری میکنیم.

چمن مصنوعیچمن مصنوعی تزئینیچمن مصنوعی فوتبالچمن مصنوعی فوتسالچمن مصنوعی ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *