چمن مصنوعی چند منظوره | فروشگاه آنلاین مسترچمن

چمن مصنوعی چیست؟

چمن مصنوعی از الیاف مصنوعی ساخته می شود که کاربرد زیادی دارد. چمن مصنوعی از مزایای زیادی بر خوردار است که می توان به عدم نیاز به آبیاری، آفت کش ها، چمن زنی و… اشاره کرد از دیگر مزیت های چمن مصنوعی مقاوم بودن آن است، چمن مصنوعی میتواند بیش از 5 سال دوام داشته باشد و حتی به 10 سال نیز می رسد.

دوام چمن مصنوعی

همانطور که گفته شود یکی از مزیت های چمن مصنوعی دوام و مقاوم بودن آن است. لازم به ذکر است که چمن مصنوعی در برابر نور خورشید و یا سرما مقاوم است همچنین چمن مصنوعی در برابر چنگال های حیوان های خانگی نیز مقاوم است اما اگر این اتفاق بی افتد عمر چمن مصنوعی کاهش میابد.

قابلیت شستشو بودن چمن مصنوعی

اگر قصد دارید چمن مصنوعی را در فضای باز استفاده کنید طبیعی است که با قرار گرفتن در برابر برف باران خیس خواهد شد و یا بعد از آن سیاه و کثیف خواهد شد اما نیازی به نگرانی نیست چراکه میتوانید چمن مصنوعی را به راحتی شستشو دهید و همیشه نو نگه دارید. همچنین با وجود سوراخ هایی در کف چمن مصنوعی نگران آب گرفتی نباشید به دلیل اینکه آب از طریق سوراخ تخلیه می شود.

گوناگونی چمن مصنوعی

چمن مصنوعی تنوع زیادی دار و این تنوع به دلیل نوغ بافت، تراکم، ارتفاع و رنگ به وجود آمده است. چمن های مصنوعی تزیینی از ارتفاع زیر 1 سانتی متر شروع و تا 40 میلی متر و بالاتر نیز تولید می شوند. چمن مصنوعی تزیینی ممکن است تک بافت و یا دو بافت و یا چهار بافت باشد یعنی دارای نخ های زرد و یا قهوه ای در کنار سبز می باشد که موجب طبیعی تر شدن و زیبایی می شود.

نصب چمن مصنوعی

  • چمن مصنوعی نسبت این که روی چه سطحی میخواهید استفاده کنید به دو نوع زیر ساخت تقسیم میشود. زیر ساخت سخت و زیر ساخت غیر سخت. زیر ساخت های سخت دارای آسفالت، موزائیک، بتون و هر سطح سخت دیگر است که به آسانی چمن مصنوعی روی آن ها نصب می شود و در این زیر سازی فقط باید سطح کا را تمیز و آماده کرد.
  • سطوح غیر سخت که شامل خاکهای دانه بندی شده و باغچه ها است، در اول باید سطح مورد نظر از عوفه و انواع گیاه پاک سازی شده و سپس از ماسه و شن دانه بندی شده استفاده کرد. بعد از ریختن شن و ماسه در زمین، محل نصب باید کوبیده شود و سپس زیر چمن لایه ای 250 گرمی ژئوتکسایل انداخت و محل را آماده نصب کرد.