قیمت چمن مصنوعی – خرید چمن مصنوعی از فروشگاه اینترنتی مستر چمن

خرید چمن مصنوعی

خرید چمن مصنوعی

چمن مصنوعی چیست ؟

چمن مصنوعی نوعی کفپوش است که به نسبت چمن طبیعی استقامت و دوام بیشتری دارد. به علت تشابه رنگی با چمن طبیعی، آن را چمن مصنوعی نامگذاری کرده‌اند. این چمن متراکم تر، مقاوم تر از چمن طبیعی است و مشکل رشد تخم چمن در زمین‌های غیر حاصلخیز را نیز حل نموده است. در کشورهای اروپایی که سرما باعث عدم رشد چمن می شود و در کشورهای نزدیک استوا که گرمای بیش از حد باعث از بین رفتن چمن معمولی می‌شود. استفاده از چمن مصنوعی گزینه بسیار مناسبی است. این نوع کفپوش‌ها عمدتاً در استادیوم‌های ورزشی به کار می‌روند.

تاریخچه پیدایش چمن مصنوعی به مروز زمان

چمن مصنوعی، یک تحولی بزرگ و عظیم در صنعت شهرسازی و زیباسازی نماهای شهری ایجاد کرده است.

همچنین با امدن به عرصه ورزش در مدت کوتاه توانست دیدگاه اندیمشندان این حوزه را به خود جلب نماید. در این مقاله میخواهیم درباره این صنعت جدید که بیش از پنجاه سال است که از عمر ان می گذرد، چه تاریخی را سپری کرده و چه مراحل تاریخی را طی کرده است . برای پی بردن به این موضوع، بهتر است از نظر فنی به نسل های گوناگون چمن مصنوعی در گذر زمان و تاریخچه چمن مصنوعی، اشاره کوتاهی را بکنیم .

نسل یکم چمن مصنوعی

در اخرین روز های دهه پنجاهم میلادی بود سه عضو باهم شریک نیز بودند قرار شد یک پروژه ای را به اجرا دربیاورند. این شرکا عبارت است از «تجهیزات آزمایشگاهی آموزشی بنیاد فورد»، «صنایع مونسانتو» و «شرکت چمسترند». هر سه یک هدف نهایی رو دنبال میکردند که هدفشان زیباتر کردن نمای ظاهری فضای شهری بود.انها برای رسیدن به این هدف از الیاف مصنوعی برای فرش کردن مدرسه ها انجام دادند.

بین سال های 1962 تا 1966 بود که سازمان تحقیقاتی – پژوهشی چمسترند با نام کریِتیو گروپ شروع به کار کرد و چند اقدام موثر را انجام داد؛ «ساخت سطح و کف زمین های بازی»، «آزمایش بر روی سطح این زمین ها با توجه به میزان اصطکاک پا بر روی زمین»، «زهکشی آب در زمین‌ها»، و در نهایت «بهینه سازی در زمینه قابلیت اشتعال».

در سال 1964 میلادی اولین بار گامی بزرگ برداشت و تلاش چندین ساله پژوهش های خود را گرفت. انها محصولی را تولید کردند با نام (( چم گرس )) یعنی اولین چمن مصنوعی تهیه شده توسط یک انسان. این شرکت، محصولش را در مدرسه موزس براونِ رود آیلند نصب کرد؛ اولین چمن مصنوعی‌ ای که در مقیاس بزرگ نصب می شد!

ادامه نسل اول

در طول سالهای بعد خیلی از فناوری ها از این صنعت نوپا بهره مند شدند و از ان استقبال ویژه ای کردند. درواقع شرایط آب و هوایی و اقلیمی بد، برای کاشت چمن طبیعی در مکان مورد نظر، مهم ترین دلیل استفاده از این فناوری در ایالات متحده بود. هوستون آسترودوم در سال ۱۹۶۵ یکی از این مناطق بد آب و هوا بود. در سال ۱۹۶۶ اما اولین نسل از چمن‌های مصنوعی با الیاف نایلونی تولید شدند و در زمین های ورزشی بیسبال مورد استفاده قرار گرفتند.

با استفبال ویژه از خرید چمن مصنوعی در ورزشگاه‌ها، استادیوم ورزشی دانشگاه ایالتی ایندیانا نیز در سال ۱۹۶۷ از این فناوری استفاده کرد.

پس از آن و طی دهه ۷۰ میلادی، تعداد بیشتری از ورزشگاه‌های ایالات متّحده آمریکا و کانادا از فناوری چمن مصنوعی استفاده کردند و نسل اول چمن‌های مصنوعی به سرعت، مسیر پیشرفت و تعالی را طی می‌کرد. این، اولین مرحله از تاریخچه چمن مصنوعی است.

جهت خرید چمن مصنوعی با شماره تلفن زیر  تماس حاصل نمایید :

09149250914