کاربرد چمن مصنوعی

با اینکه خیلی ها فکر می کنند که چمن مصنوعی فقط پوششی برای زمین های فوتبال است ولی حقیقت این است که این کفپوش در خیلی جاها کاربرد داشته و به مصارف دیگری جز مصرف ورزشی هم می رسد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

محوطه مجتمع مسکونی :

همانطور که می دانید رسیدگی به چمن طبیعی کار بسیار وقت گیری است و در زندگی پر مشغله امروزی کمتر کسی پیدا می شود که وقت کافی برای رسیدگی به چمن طبیعی را داشته باشد، به همین علت در بسیاری از مجتمع های مسکونی، افراد اقدام به تهیه چمن مصنوعی می کنند تا هم از فضای سبز دائمی بهره مند باشند و هم نیازی به رسیدگی مداوم به چمن نداشته باشند.

زمین های ورزشی

از آنجایی که بافت چمن مصنوعی بسیار نرم و با کیفیت است و احتمال آسیب رسیدن در حین مسابقه را به بازیکنان کاهش می دهد در بسیاری از زمین های ورزشی مورد استفاده برای ورزش های فوتبال، گلف، لاکراس، بیس بال و… از این نوع پوشش استفاده می شود.

زمین بازی

در پارک ها، مهد کودک ها، مدارس و… معمولاً از چمن مصنوعی به عنوان پوشش زمین بازی استفاده می شود تا محیطی امن تر برای بازی کودکان فراهم گردد.

خیلی از خانواده ها مایل هستند در قسمتی از منزل خود دارای فضای سبزی باشند که ساعتی از روز را در آن مکان آرامش بخش گذرانده و به تمدد اعصاب مشغول شوند، از آنجایی که امکان کاشت چمن طبیعی داخل منزل میسر نیست، بهترین انتخاب برای استفاده در بالکن و پاسیو یا گلخانه منزل است.

بیشتر بخوانید: چمن مصنوعی یا چمن واقعی؟

باشگاه های ورزشی

امروزه بسیاری از صاحبین معتبرترین و مدرن ترین باشگاه های ورزشی دنیا ترجیح می دهند به جای استفاده از کفپوش، محیط باشگاه را با چمن مصنوعی فرش کنند که ظاهر زیباتر و دوام بیشتری را دارا می باشد.

سایر موارد استفاده چمن مصنوعی

حیاط

مدارس

مهد های کودک

پشت‌بام یا همان روف گاردن

تراس یا بالکن

برای بین سنگ و موزائیک

ورزشگاه های فوتبالی و فوتسال

تزئینی و دکوراسیون باغ ویلا و منزل

باشگاه‌های بدن‌سازی

و بسیاری موارد استفاده دیگر که پیشنهاد می‌دهیم برای ایده‌های خود با مشاورین سایت  mrchaman.com در تماس باشید و از مشاوره قبل از خرید ما بهره ببرید.

 

چمن مصنوعیچمن مصنوعی فوتبالچمن مصنوعی ورزشیکفش پوش سالن ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *